× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Jak zarabiać i inwestować w grze FIFA 20? Porady dla początkujących

Redakcja Pinbook | 23-09-2019 | skomentuj

Jak zarabiać i inwestować w grze FIFA 20? Porady dla początkujących

Materiały prasowe

Oceń


Najnowsza gra z serii FIFA zadebiutuje już w tym tygodniu. Niektórzy już od kilku dni cieszą się rozgrywką dzięki EA Access. O 3 dni wcześniej zmagania na wirtualnych murawach rozpoczną także posiadacze wersji z early access. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście internetowy tryb Fifa Ultimate Team. Gracze mierzą się w nim ze sobą i wystawiają własnoręcznie złożone składy. Aby umieścić w swoim klubie najlepszych graczy, należy zgromadzić nawet kilkanaście milionów popularnych coinsów. Jak je zdobyć? Oto kilka przydatnych rad dla początkujących. 

  Zobacz także  


1. Graj

To najprostszy sposób na zdobycie wirtualnych monet – każdy ukończony mecz kończy się bowiem zastrzykiem coinsów. Warto też zaznajomić się z działaniem poszczególnych trybów gry. Profity przynosi regularne rozgrywanie meczów w Squad Battles i Division Rivals – możemy wówczas liczyć na cotygodniowe nagrody (monety i paczki). Dla nieco bardziej zaawansowanych polecamy grę w FUT Champions – weekendowe rozgrywki i wysokie rangi to gwarancja pokaźnego konta. Na początku gry możemy też liczyć na monetowy bonus do każdego meczu.

2. Kupuj taniej, sprzedawaj drożej

Złota zasada niemal każdego handlu – banalna i skuteczna. Jak w takim razie się na niej wzbogacić? Wystarczy kilka prostych kroków. Pierwszym z nich powinna być obserwacja cen końcowych kart. Kiedy poznamy już specyfikę, cykl dzienny czy tygodniowy danej karty, wystarczy kupować ją w tak zwanym cenowym dołku i sprzedawać, gdy zapotrzebowanie na nią wzrasta (np. karty kondycji dobrze skupować w okresie wydawania nagród i sprzedawać podczas FUT Champions). Nie dorobimy się dzięki temu milionów w błyskawicznym tempie – pozwoli nam to jednak na stopniowe budowania bogactwa. Zysk na kartach potrafi być naprawdę spory – zwłaszcza na początku gry. 

3. Zrób SBC

Squad building challenges to szybki i tani sposób na dorobienie się pokaźnej kwoty. Warto już od początku gry interesować się wyzwaniami zaawansowanymi. Umiejętnie wydając monety, zbudujemy składy, które następnie możemy przepalić na paczki o dużej wartości. Przy umiejętnym budowaniu składu praktycznie nie ma możliwości bycia na minus. W najgorszym wypadku wyjdziemy na zero – zyskać możemy zaś całkiem sporo. Najlepsze paczki to nawet 24 rzadkich piłkarzy – wśród nich kryć mogą się ikony i najlepsi zawodnicy z gry. Regularnie pojawiają się także okolicznościowe wyzwania, które kuszą nagrodami. 

4. Mądrze inwestuj

Z zagadnieniem SBC wiąże się tez inwestowanie. Świetnym przykładem są tu Ważne Mecze – wyzwanie budowania składu, które pojawia się regularnie co czwartek. Wystarczy przewidzieć, które z najciekawszych spotkań mogą znaleźć się w wyzwaniu. Metoda ta wiąże się z pewnym ryzykiem – jeśli jednak trafimy z naszymi przewidywaniami, zarobimy krocie. Często w wyzwaniach potrzebni są piłkarze z danej ligi lub klubu – wystarczy kupić ich w niższej cenie przed nowymi wyzwaniami. Jeśli nasze przypuszczenia są słuszne, zawodnicy mogą podrożeć nawet o kilka tysięcy monet. 

  Zobacz także  


5. Śledź TOTW

Team of the Week to cotygodniowy event, który wiąże się z wydawaniem kart w formie popularnych czarnych kart w formie. Są dwa sposoby na zarabianie przy okazji nowej drużyny tygodnia. Pierwszy sposób polega na wykupowaniu po możliwie najniższej cenie kart, które mogą pojawić się w drużynie tygodnia. Przez tydzień będą się one wówczas pojawiać w paczkach jedynie jako karty specjalne – ich podstawowych kart nie będzie wówczas przybywać na rynku. Jeśli wybierzemy grywalne karty, możemy być pewni, że ich cena podskoczy. Drugim sposobem jest kupowanie kart specjalnych w okresie, w którym wypadają z paczek. Szczególnie pożądane są karty z wysoką oceną ogólną, dobrą narodowością i ligą. Kiedy przestaną się one pojawiać w paczkach – z pewnością podrożeją. Daje to szanse na regularne wpływy do kasy naszego wirtualnego klubu. 

6. Sprzedawaj niepotrzebne karty

Metoda na szybkie coinsy, na której ciężko jednak dorobić się ogromnych pieniędzy. Otwierając paczki stos nieużywanych przez nas kart bardzo szybko rośnie. Możemy poczekać na wzrost ich ceny, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby sprzedać je już teraz. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kart jednorazowych, herbów, piłek czy strojów. Możemy wystawić je za minimalną cenę sprzedaży lub zastosować tak zwany quick sell – wówczas wirtualne monety od ręki pojawią się na naszym koncie. 

7. Licytuj

Sposobem na zarobienie lub zaoszczędzenie coinsów jest licytacja. Grywalne karty często można bowiem zdobyć dużo taniej niż w przypadku opcji kup teraz. Tak zdobyte karty możemy później sprzedać z zyskiem lub umieścić w naszym składzie. Warto zainteresować się tą opcją szczególnie na początku gry. Mniej popularne karty (np. srebrne) można wówczas wylicytować nawet za 200 monet. Na takiej karcie z pewnością nic nie stracimy, a niesie ona możliwości godziwego zarobku.

Kiedy najlepiej handlować? Wszystko zależy od obranej przez nas taktyki. Ciekawym okresem jest zwłaszcza początek gry – sporo kart ma wówczas zawyżoną cenę. Wynika to po prostu z wysokiego popytu i małej podaży. Warto samemu opracować system, dzięki któremu będziemy stopniowo się bogacić. Nie warto kopiować jeden do jednego poradników, które znajdziemy np. na YouTube – docierają one do tysięcy odbiorców. Jeśli wszyscy próbują tego samego sposobu, zwyczajnie przestaje on działać. 
Wszystko na temat: