Graliście we wszystkie?

Najlepsze gry 2020 roku – ranking 10 najciekawszych produkcji

Cyberpunk 2077 (materiały promocyjne gry)

Zeszły rok z całą pewnością był bardzo specyficzny i trudno nazwać go najbardziej udanym w historii. Niestety nie ominęło to także branży gier i musieliśmy się pogodzić z licznymi opóźnieniami premier czy odwołanymi wydarzeniami branżowymi. Nie oznacza to jednak, że w zeszłym roku nie zadebiutowała ani jedna udana produkcja. Jest wręcz przeciwnie – w 2020 swoje premiery miały gry, które z pewnością na lata zagoszczą na dyskach komputerów czy konsol. Największą popularnością cieszył się oczywiście Cyberpunk 2077, którego premiera wzbudzała jednak sporo kontrowersji. Udaną produkcją okazała się też kolejna odsłona cyklu o zabójcach - Assassin’s Creed Valhalla. Kontynuacji świetnej gry fabularnej doczekali się także miłośnicy The Last of Us. To jednak tylko kilka z najgłośniejszych premier ostatniego roku – poniżej znajdziecie natomiast nasz subiektywny ranking dziesięciu gier, które zadebiutowały w 2020 roku. 

W naszym zestawieniu znajdziecie gry zarówno multiplatformowe, jak i ekskluzywne. W komentarzach możecie natomiast podzielić się swoimi propozycjami i tytułami, w które graliście najczęściej w ubiegłym roku.

Najlepsze gry 2020 – ranking

1. Cyberpunk 2077 (PC, PS4, PS5, XONE, XSX)
2. The Last of Us: Part II (PS4)
3. Animal Crossing (Switch)
4. Assassin's Creed: Valhalla (PC, PS4, PS5, XONE, XSX)
5. Microsoft Flight Simulator (PC)
6. Half-Life: Alyx (PC)
7. Ghost of Tsushima (PS4)
8. Doom Eternal (PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch)
9. Mafia: Edycja ostateczna (PC, PS4, XONE)
10. Final Fantasy VII Remake (PS4)

Bonus – premiera konsol nowej generacji

Sporym wydarzeniem w świecie wirtualnej rozrywki były oczywiście także premiery konsol nowych generacji. W 2020 roku na rynku zadebiutowały Xbox Series X i PlayStation 5

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO