Koniec pewnej epoki

PlayStation Store zamyka się na PS3, PS Vita i PSP

PlayStation Store

Rozwój całego przemysłu gier komputerowych ma też swoje negatywne skutki – zwłaszcza dla posiadaczy starszych konsol, które nieubłagany pęd spycha powoli w przepaść niebytu. Nie inaczej jest w przypadku serii urządzeń Sony – PlayStation. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, wedle których dostęp do niektórych usług będzie ograniczony w przypadku starszych konsol. Teraz okazało się, że są one jak najbardziej prawdziwe. Mowa o sklepie PlayStation Store, który już za kilka miesięcy zamyka się na konsolach starszych generacji. Co to zmienia w praktyce i jakie konsole obejmie rewolucja?

Sony zamyka swój sklep na konsolach PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation Portable. Na PS3 i PSP sklep zostanie wyłączony już 2 lipca 2021 roku – w przypadku PS Vita będzie to 27 sierpnia 2021.

Dlaczego Sony wyłącza sklep na starszych urządzeniach?

Sony zapewnia, że firma dokonała dogłębnej analizy sytuacji na rynku i postanowiła całość zasobów PlayStation Store przerzucić na PS4 i PS5. Ma to wpłynąć pozytywnie na jakość świadczonych usług. Jednocześnie Sony dziękuje graczom za wieloletnie wsparcie na starszych urządzeniach. Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim niemożliwe stanie się kupowanie zawartości cyfrowej na wyżej wymienionych konsolach – zakupów nie będzie można także dokonywać wewnątrz produkcji. Dostępne dla graczy będą jednak opcje cross-buy poprzez PlayStation Store w internecie. Na urządzeniach PS3, PS Vita i PSP nie będzie można także zasilić portfela PSN – wcześniej ulokowane tam środki będzie można wykorzystać w sklepach na urządzeniach PS4 i PS5. 

Sprawdź również: Najlepsze gry na PlayStation 5 – ranking 10 najciekawszych produkcji

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO