Zła wiadomość dla graczy

The Lord of the Rings MMO - Amazon anuluje produkcję

Rok 2021 to nie tylko wyczekiwane premiery, odświeżone klasyki i zapowiedzi gorących tytułów na najnowsze konsole. Okazuje się bowiem, że wiele wyczekiwanych tytułów zwyczajnie nie powstanie. Przykładem może być tutaj The Lord of the Rings MMO (tytuł roboczy), które zapowiedziane zostało w 2019 roku. Teraz okazuje się, że deweloperski oddział Amazonu kasuje projekt – nie dostaniemy więc nowej gry multiplayer osadzonej w tolkienowskim uniwersum.

Fotografia poglądowa

Projekt gry miał zostać skasowany – do takich informacji dotarł Jason Schreier, dziennikarz Bloomberga. Wieści zostały jakiś czas później potwierdzone przez rzecznika Amazona, który ubolewa nad tym, że studio nie będzie w stanie dostarczyć graczom obiecanej produkcji.

Dlaczego projekt usunięto?

Amazon Games od pewnego czasu boryka się ze sporymi problemami. Niedawno do kosza wyrzucona została gra Crucible, której premierowy kształt nie stał na zadowalającym poziomie. Tym razem poszło jednak prawdopodobnie o brak możliwości nawiązania trwałej i owocodajnej współpracy. Wszystko zaczęło się od tarć na linii Amazon – Tencent (ta druga firma kupiła chińską firmę  Leyou Technologies Holdings Ltd., która wcześniej była odpowiedzialna za projekt). Takiej informacji udzielić mieli anonimowi informatorzy, którzy byli blisko całego zamieszania. Miłośnicy uniwersum LOTR muszą więc tym razem obejść się smakiem. Sam świat wykreowany przez Tolkiena jest jednak na tyle ciekawy, że z pewnością jeszcze niejedna gra pozwoli nam na odwiedzenie Środziemia. 

Na zawiedzionych czekają inne produkcje, które zbliżają się wielkimi krokami. Warto sprawdzić chociażby gry Resident Evil 4 w wersji na VR czy Mass Effect: Edycja Legendarna


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO