Pokaż na co Cię stać!

Gry zręcznościowe – ranking najlepszych gier zręcznościowych

Materiały promocyjne gry Cuphead

Popularne zręcznościówki to gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki

Pierwszą produkcją tego typu, która odniosła sukces komercyjny, była gra Pong z 1972 roku. Rozgrywka polega na odbijaniu piłeczki dwoma belkami. Przeciwnik który nie zdoła na czas odbić piłki – przegrywa. Pong to protoplasta gier takich jak tetris i ping pong, które to w początkowych fazach rozwoju gier online stanowiły inspirację do powstawania kolejnych rodzajów zręcznościówek.

Najpopularniejsze gry zręcznościowe 

Najpopularniejsze obecnie gry zręcznościowe są oparte w dużej mierze na swoich przodkach Setki tysięcy ludzi z całego świata rzucają ci wyzwanie do gry przez internet. Spróbuj swoich sił w rozgrywkach rankingowych i wykaż się największym refleksem wśród graczy zręcznościówek i platformówek każdego rodzaju. Nie interesują Cię nagrody i sława? Spróbuj trybów arcade, aby dopracować swoje umiejętności i cieszyć się ze zdobywanych osiągnięć i indywidualnych wyników. Przerwa w pracy lub w szkole? 

 Najlepsze gry zręcznościowe

1. Cuphead
2. Dead Cells
3. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
4. Fall Guys: Ultimate Knockout
5. Mega Man 11

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO